Nowa rodzina regałów systemowych

Opis konstrukcji nowych produktów

Noga wysoka

Nowa konstrukcja nogi wysokiej, uwzględniająca zastosowanie regulowanej podstawy. Modyfikacja ta pozwala względem wszystkich znanych na rynku rozwiązań konstrukcyjnych na łatwiejszy transport elementu z uwagi na brak wspawanej podstawy utrudniającej pakowanie i przewożenie tego elementu konstrukcji (w nowym rozwiązaniu podstawa jest niezależnym elementem nogi i jest do niej mocowana dopiero na etapie montażu konstrukcji. Następną zaletą jest łatwiejszy oraz bardziej precyzyjny montaż regału z uwagi na możliwość płynnej wysokości regulacji każdej nogi zewnętrznej regału, co w dotychczas stosowanych systemach uzyskiwane było za pomocą kilku/kilkunastu podkładek powodujących duże trudności z prawidłowym wypoziomowaniem konstrukcji,

Noga niska

Nowa konstrukcja nogi środkowej uwzględniająca modyfikacje jej konstrukcji w obrębie stopy. Modyfikacja elementu pozwala na dosunięcie całego regału bliżej ściany co w praktyce przekłada się na zwiększenie wolnej przestrzeni lub w skrajnych przypadkach na możliwość wpasowania dodatkowych regałów i co jest niezwykle istotne w przypadku sklepów i marketów budowlanych o ograniczonej powierzchni budynku. W dotychczas stosowanych konstrukcjach z uwagi na stosowaną technologię produkcji stopa wystaje bowiem o około 20 mm i tym samym o tą odległość musi być oddalony regał od ściany. To rozwiązanie pozwala na uzyskanie oszczędności związanej z czasem wykonania elementu (głównie z uwagi na dłuższy czas konieczny do zespawania całej konstrukcji dotychczasowej stopy z nogą niską w porównaniu do pojedynczej spoiny stosowanej w nowym rozwiązaniu.

Trawers

Nowa konstrukcja trawersy uwzględniającej modyfikację geometrii jej łapy bocznej. Modyfikacja ta pozwala w praktyce przede wszystkim na wyeliminowanie możliwości wypadnięcia trawersy w trakcie montażu oraz załadunku/rozładunku regału co może zdarzyć się w trakcie ich użytkowania (fakt ten był zgłaszany producentowi przed odbiorców). Nowa geometria łapy bocznej trawersy uniemożliwia wysunięcie się trawersy i tym samym istotnie wpływa na bezpieczeństwo użytkowania nowej rodziny regałów systemowych względem rozwiązań tradycyjnych, w których wypadnięcie trawersy jest możliwe.

Przejdź do treści Informacje dla niewidomych (z lektorem)